Спортивна робота

 

Спортивна робота

Загальні положення про організацію фізичного виховання і масового спорту в професійно-технічних навчальних закладах України

Фізичне виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів є невід'ємною складовою освіти, яке забезпечує можливість набуття необхідних науково обґрунтованих знань про здоров'я і засоби його зміцнення, методики організації змістовного дозвілля і спрямоване на формування в них фізичного, соціального та духовного здоров'я, вдосконалення фізичної та психічної підготовки до ведення активного довготривалого життя та професійної діяльності.
   Основу системи фізичного виховання юнацтва складає комплекс показників обсягу щотижневої рухової активності, рівень спеціальних знань про особливості рухової активності сучасної людини, її фізичний розвиток, стан функціональних систем організму, фізичної працездатності та рухових здібностей.
   Організація і зміст фізичного виховання професійно-технічних навчальних закладів незалежно від типів, форм власності та підпорядкування регламентуються Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про фізичну культуру і спорт», актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими та іншими актами Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства України у справах молоді та спорту щодо фізичного виховання дітей та учнівської молоді. До них належать:

 1. Національна доктрина розвитку освіти, затверджена Указом Президента
  України від 17.04.2002 р. № 347;
 2. Національна доктрина розвитку фізичної культури і спорту в Україні,
  затверджена Указом Президента України від 28.09.2004 р. № 1148;
 3.  Міжгалузева   комплексна   програма   «Здоров'я   нації»,   затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 10.01.2002 р. № 14; 
 4. Державні стандарти: базової та повної середньої освіти, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2004 р. № 24, професійно - технічної освіти,  затверджені  Постановою Кабінету Міністрів  України  від 17.08.2002 р. № 1135;
 5. навчальна програма з фізичної культури для учнів загальноосвітніх навчальних закладів;
 6. навчальна  програма  з  фізичної  культури  для  учнів  професійно  - технічних навчальних закладів; 
 7. навчальна програма з фізичної культури для учнів, віднесених за станом здоров'я до спеціальної медичної групи;
 8. Положення   про   фізкультурно-спортивні   клуби   спортивної   спілки учнівської молоді України.

Фізичне виховання забезпечується відповідними сучасними науковими досягненнями, медичним обслуговуванням, педагогічними кадрами, матеріально-технічною, правовою, нормативною, інформаційною базою та бюджетним фінансуванням.
   Фізичне виховання учнівської молоді реалізується через систему таких дидактичних компонентів:обов'язковий (урок або заняття, фізкультурно - оздоровчі заходи в режимі навчального дня), що формує основи фізичної культури особистості відповідно до Державних стандартів освітньої галузі «Фізичне виховання» та позаурочний (заняття у секціях та гуртках спортивного спрямування навчального закладу, позашкільних навчальних закладах, самостійні заняття, участь у фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходах), що доповнює обов'язковий компонент з урахуванням індивідуальних мотивів, інтересів і потреб, природних здібностей та стану здоров'я особистості.
   Основними засобами фізичного виховання є фізичні вправи, кліматичні чинники, загартування, заходи з формування здорового способу життя, які сприяють збереженню та зміцненню фізичного, психічного та соціального здоров'я дітей та учнівської молоді.

 

 

Звіт

колективу фізичної культури Хмельницького професійного ліцею

про проведення спортивно-масових заходів з нагоди Дня фізичної культури і спорту на Україні

2017 2018 навчальний рік

«Тиждень фізичної культури»

Звіт "Тиждень фізичної культури 2017"

ПидсумковаТаблиця І курс

ПидсумковаТаблиця ІI курс

ПидсумковаТаблиця ІII курс


Крос 2017

5 жовтня 2017 року в парку ім. Чекмана відбулись змагання міської Спартакіади з легкоатлетичного кросу. Команда Хмельницького професійного ліцею в складі: Житкевич Володимир (14 група), Гуменний Віталій (23 група), Тодорчук Андрій (24 група,) Маслов Юрій(14 група), Понятовський Микола (23 група), Мельник Богдан(22 група), Земляк Орися (17 група), Святелик Микола (14 група), Лисий Мирослав (14 група), Кухарчук Дарина (30 група), Листопадська Катерина (38 група), Вавричин Олександр (22 група) виборола ІІІ місце в загальному заліку.

Тодорчук Андрій став абсолютним чемпіоном на дистанції 1000 метрів з результатом 3’.00’’.05.

 

 

Теніс 2017

14-16- листопада 2017 року на тенісних столах Хмельницького ВПУ №25 проводились змагання з настільного тенісу в залік міської Спартакіади серед учнів професійно-технічних навчальних закладів. У змаганнях прийняли участь шість команд юнаків та п’ять команд дівчат професійно-технічних навчальних закладів.

Збірні команди юнаків та дівчат Хмельницького професійного ліцею вибороли ІІ загальнокомандне місце.

Команду юнаків представляли: Ільченко Володимир, Тодорчук Андрій, Мамчур Назар, Гуцалюк Дмитро.

Команду дівчат – Стрига Валентина, Земляк Орися, Сацюк Каміла, Коваль Іванна.

Призери були нагороджені грамотами Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради та кубками.

 

 

 

 

Шахи 2017

Шахісти Хмельницького професійного ліцею юнаки та дівчата 11 – 13 грудня 2017 року прийняли участь у змаганнях з шахів в залік міської Спартакіади серед учнів ПТНЗ. Команда дівчат стала чемпіонами змагань, друге та третє місце посіли команди ХЦПТО сфери послуг та ВПУ № 25. Три команди юнаків набравши по 10 очок розподілили місця наступним чином ІІІ місце в загальному заліку посіла команда Хмельницького професійного ліцею, ІІ – ВПУ №4, І – ВПУ №25.

До складу збірної команди Хмельницького професійного ліцею увійшли кращі шахісти внутрішньої першості з шахів: серед юнаків – Бакалюк Максим, Мельник Богдан, Цимбалюк Богдан, Круліковський Андрій, Гриценко Валентин; серед дівчат – Тіторчук Анастасія, Сервачинська Світлана, Пузирей Дар’я, Трач Крістіна.


 

 

 

 

 

У м. Чернівцях стартувала Всеукраїнська спартакіада з тенісу настільного

На виконання наказу Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Чернівецьким обласним відділенням КФВС МОН України з 21 по 23 лютого 2018 року в ТРЦ «Панорама» проведено змагання Всеукраїнської спартакіади з тенісу настільного серед учнів закладів професійної освіти України. В них взяли участь 11 команд. Змагання пройшли цікаво і дуже напружено та викликали неабиякий інтерес серед любителів з тенісу настільного.

У підсумку змагань перемогу святкувала команда м. Києва (тренер Жуков П.К.). Срібло виборола збірна команда Дніпропетровської області, третє – Вінницька область.

Серед юнаків в особистому розряді перше місце посів Надпорожський Олексій (м. Київ). Призові місця посіли Репка Андрій та Унгурян Євгеній (Чернівецька область).

Серед дівчат золоту медаль виборола Ганага Яна (м. Київ), срібло – Сербененко Юлія (Дніпропетровська область), третє – Попельська Світлана (Вінницька область).

В змішаному парному розряді перемогу здобули Надпорожський Олексій та Ганага Яна (м. Київ), другими були – Горфиняк Владислав та Кузнецова Дарина (м. Київ), третіми стали Нікрасевич Владислав та Попельська Світлана (Вінницька область).

Учасників змагань привітали заступник директора Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Періус Н.В. та начальники Чернівецького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України (Жукотинський К.К.), управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації (Вітовський Б.І.), управління по фізичній культурі та спорту міської ради (Макаренко Д.В.).

Переможців змагань нагороджено грамотами, кубками та медалями відповідних ступенів Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

Чернівецьке обласне відділення
Комітету з фізичного виховання
та спорту МОН України

 

 

 

 


 

 

 

Фінальні змагання обласної спартакіади серед закладів професійної освіти з баскетболу. Проведені змагання 6 березня на базі ДНЗ «Хмельницький центр професійної технічної освіти сфери послуг». Результати змагань: Хмельницький професійний ліцей №8 – І місце; ДНЗ «Хмельницький центр професійної технічної освіти сфери послуг» – ІІ місце; Ярмолинецький професійний ліцей – ІІІ місце.
Вітаємо дівчат із перемогою і побажаємо їм удачі у Всеукраїнській спартакіаді!
Збірна команда Хмельницького професійного ліцею з баскетболу 3х3, 22-24 березня 2019 буде представляти Хмельницьку область у м. Вінниця.

 

 

 

 

З 11 листопада по 14 листопада були проведені міські змагання з настільного тенісу серед юнаків та дівчат. Юнаки ХПЛ зайняли ІІІ призове місце. Дівчата ХПЛ зайняли ІІІ призове місце. Вітаємо учасників змагань.