Спортивна робота

 

 Спортивні новини ліцею!

 

 

 

Фізична культура - складова частина загальної культури суспільства, спрямована на зміцнення здоров'я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини з метою гармонійного формування її особистості.

Фізичне виховання - це педагогічний процес, спрямований на фізичне і духовне вдосконалення людини, оволодіння нею систематизованими знаннями, фізичними вправами та способами їх самостійного використання впродовж життя.

Пріоритетним завданням ФВ системи професійної освіти є виховання людини яка відповідально ставиться до власного здоров’я й здоров’я оточуючих як до найвищої соціальної цінності, формування високого рівня здоров’я здобувачів освіти.

Фізична культура як складова загальної культури, закладає основи збереження здоров’я та розвитку всіх його складових, використовує комплексний підхід до формування розумових та фізичних якостей і навичок, удосконалює фізичну та психологічну підготовку до активної життєдіяльності, формує пріоритети оздоровчої спрямованості фізичних вправ та забезпечує загальний культурний розвиток особистості. 

Основний напрямок роботи колективу фізичної культури є збереження, зміцнення здоров’я здобувачів освіти та підготовку їх до високопродуктивної праці, дотримання здорового та активного способу життя, залучення до систематичних занять фізичною культурою і спортом, створення умов для належного рівня підготовки учнів до військової служби, виховання національно-патріотичних почуттів, громадської свідомості та відповідальності.

На засіданнях методичної комісії розглядаються питання: про проведення тижня фізичної культури, відкритих уроків, спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів; про організацію дистанційного навчання уроків фізичної культури; про підготовку та проведення загальноліцейних змагань з видів спорту; про підготовку та виступ збірних команд ХПЛ у міській та обласній Спартакіадах; про підготовку спортивної бази до осінньо-зимового, весняно-літнього періоду; про дотримання рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України «Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»), дотримання всіх засобів безпеки під час введення військового стану на території України при проведені спортивних заходів.

Уроки фізичної культури проводяться відповідно до розкладу занять. Навантаження на групу 3 уроки на тиждень, крім груп після 11 класів – 2 уроки на тиждень.

МЕТОДИЧНА ПРОБЛЕМА: «Використання сучасних освітніх технологій при проведенні уроків фізичної культури та позаурочних спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходах»

В ліцеї для проведення навчальних занять, гурткової роботи, спортивно-масових та фізкультурно – оздоровчих заходів є необхідна спортивна база: спортивний зал 24х12м., спортивні кімнати для занять вільною боротьбою, атлетичною гімнастикою, настільним тенісом. На території ліцею є спортивний майданчик для гри у міні-футбол, три комбінованих майданчики для гри в баскетбол та волейбол; гімнастичне містечко з нестандартним обладнанням. 

У роботі викладачі використовують сучасні освітні технології:

  • здоров’язберігаючі технології;
  • ігрові технології;
  • метод проектів;
  • використання інформаційних комп’ютерних технологій;
  • технології рівневої диференціації.

При дистанційному проведені уроків та онлайн заходів використовували основні форми онлайн-комунікації: відеоконференції в Zoom та Meet, чати, електронна пошта, Viber. Для розміщення навчального матеріалу використовувалась платформа Google Classroom. При створені уроків  використовувались джерела навчального онлайн-контенту на каналах You Tube, курси платформи Prometheus та інші джерела.

Згідно календарного плану спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів Хмельницького професійного ліцею було проведено:

Заходи, до Дня фізичної культури і спорту; тиждень фізичної культури; спортивно-масові заходи до Дня працівника освіти – турнір з шахів, товариські зустрічі збірних команд педагогічних працівників та здобувачів освіти з волейболу і тенісу настільного;

Прийняли участь у Всеукраїнському забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України» у Всеукраїнському фізкультурному онлайн-челенджі «До Перемоги»;

Проведено першості ліцею з видів спорту: міні футбол та футзал, волейбол, баскетбол, шахи, настільний теніс;

Провели ряд товариських зустрічей зі збірними командами загальноосвітніх навчальних закладів (НВК №4, спеціалізованої ЗОШ №12, ЗОШ №25), ВПУ №25, ХЦПТОСП, ВПУ №11 ВПУ №4 фк «Vavilon» з волейболу, баскетболу, настільного тенісу та футзалу.

Збірна команда працівників Хмельницького професійного ліцею прийняла участь у міському турнірі з волейболу серед працівників закладів освіти, приурочений Дню Соборності України.

У чемпіонаті з баскетболу серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти юнаки та дівчата вибороли І місця.

В ліцеї працюють спортивні гуртки: тенісу настільного, шахів, футболу, волейболу, баскетболу, вільної боротьби.

Керівник фізичного виховання Яковчук В.М. та викладач фізичної культури Рибій В.В. прийняли участь в онлайн зустрічі, щодо обговорення освітньо-професійних програм «Середня освіта (Фізична культура)» СВО «бакалавр» «магістр».

Викладачі фізичної культури та керівник фізичного виховання приймали участь в засіданнях обласної фахової секції викладачів предмету «Фізична культура». Також викладачі фізичної культури та керівник фізичного виховання пройшли онлайн курси «Нова Фізична культура», курс Кінезіотерапії, «Шкільне життя онлайн» та отримали відповідні сертифікати.

Викладачі фізичної культури, Чайка О.В. та Рибій В.В. прийняли участь у Всеукраїнському онлайн-флешмобі освітян до Дня безпечного інтернету і стали учасниками рекорду України, щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах Google for Education.

Рибій В.В. прийняв участь та отримав перемогу в номінації «Предмет «Фізична культура» обласної виставки матеріалів комплексно-методичного забезпечення предметів загальноосвітньої підготовки «Педагогічні ідеї та знахідки».

Колектив фізичної культури прийняв участь у семінарах, вебінарах:
1.  «Нова українська школа: інновації у реалізації варіативних модулів на уроках фізичної культури».

2. «Фізична культура» «Психологічна підтримка дітей та молоді під час війни».

3. «Активне літо для українських дітей» керівники і вчителі фізичної культури.

4. «Фітнес технології для розвитку фізичних якостей» .

5. «Дитина з особливими освітніми потребами на уроці фізичної культури».

7. « Організація освітнього процесу з використанням цифрових інструментів».

8. Залучення учнів до фізичної активності в Challenge in Active Park.

9. Всеукраїнський семінар-практикум «Реалізація компетентнісного підходу на онлайн-уроці фізичної культури.

10. Нетворкінг для вчителів фізичної культури «Вчителі, учні і учениці разом на захисті дитинства».