Навчальна робота

 

2022 - 2023 навчальний рік

Наказ Про організацію роботи ліцею на період правового режиму воєнного стану


 

Моніторинг навчальних досягнень 

здобувачів освіти за I семестр 2022-2023 н.р.

 

 

Розклад

Розклад уроків Хмельницького  професійного ліцею.

 

 

 

Заходи

 


Участь в Регіональній науково-практичній конференції

Педагогічні працівники Якобчук І.І., Сацюк М.М., Шевчук Н.В. прийняли участь в Регіональній науково-практичній конференції «Реалізація професійної спрямованості навчання шляхом використання інноваційних засобів активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти при викладанні загальноосвітніх предметів у закладі», педагоги представили свої статті, які увійшли до збірника матеріалів конференції.

 


 

 

У Хмельницькому професійному ліцеї викладачі української філології розпочали проводити додаткові заняття з української мови для здобувачів освіти з категорії внутрішньо переміщених осіб та працівників ліцею, які виявили бажання подолати мовний бар'єр.

Живе розмовне спілкування на цікаві для учасників теми допоможе вільно і грамотно здійснювати усну й письмову комунікацію українською мовою.

Думай українською! Співай українською! Спілкуйся українською!

Бо ми - українці!

 

Вітаємо здобувача освіти Хмельницького професійного ліцею Томусяка Андрія з 2 місцем в обласному конкурсі знавців іноземної мови "Моя професія - моє майбутнє". Бажаємо подальших перемог!


 

Історія геноциду кримськотатарського народу

 

 Депортація кримських татар 18–20 травня 1944 року - один із найстрашніших прикладів злочинів радянської влади, вчинених нею під час Другої світової війни.

Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася 20 травня. До операції було залучено 32 тисячі співробітників НКВС.

Депортованим давалося на збори від кількох хвилин до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуду, побутовий інвентар і провізію в розрахунку до 500 кг на родину. Насправді вдавалося зібрати в середньому 20–30 кілограмів речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою.

У 2006 році курултай кримськотатарського народу звернувся до Верховної Ради з проханням визнати депортацію геноцидом. У 2015 році Верховна Рада України визнала депортацію кримськотатарського народу у 1944 році геноцидом. 18 травня встановлено як День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Окремою поправкою засудили сучасні утиски кримських татар.

 

 

"Чи знаємо ми Європу?"

 Пізнавально-ігрова виховна година "Чи знаємо ми Європу?". Команди груп № 18, 25, 26 мали змогу проявити ерудицію та показати рівень обізнаності з питань Європи.

Здобувачів освіти групи № 26 вітаємо з перемогою!

Дякуємо за активну участь!

 

 

 

 

 

 Чорнобиль не має минулого часу

Чорнобиль став суворим випробуванням і жорстоким уроком. Мільйони людей зазнали радіаційного опромінення, сотні тисяч - втратили здоров'я і дах, свою малу Батьківщину. Непоправної шкоди зазнала природа, а 30 - кілометрова територія навколо ЧАЕС і досі має назву "зона відчуження".

Сьогодні ми дякуємо усім, хто відважно встав на захист миру від ядерної небезпеки. Ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю тих, хто ціною свого життя врятувало людство в перші дні катастрофи. Вони стали прикладом самовідданості і патріотизму для нашої молоді. У цей день, який назавжди залишив похмурий слід у нашій пам'яті, висловлюємо сподівання, що більше ніколи не повториться трагедія, якою стала аварія на Чорнобильській АЕС. Позаяк увесь світ уже зрозумів, що використання атомної енергетики потребує великої відповідальності перед людством та навколишнім середовищем.

 

 

VІIІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді

«Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»

5-6 квітня Черкащина зустрічала своїх друзів, однодумців, юних краєзнавців з усіх куточків України, педагогів, наукових керівників учнівських краєзнавчо-дослідницьких робіт учасників VІIІ Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

Головним завданням конференції є здобуття її учасниками знань про історичні події та факти, політичних, військових та культурних діячів державотворчих процесів та місць, де творилася історія сучасної України, де міцнів дух нашого народу.

Здобувачі освіти Хмельницького професійного ліцею завжди вирізняються активною громадянською позицією, реагують на події, які відбуваються в Україні. За участь у конференції здобувач освіти Мазуренко Єгор нагороджений грамотою Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

 

 

 

 

 

Виховна година під назвою «Історія створення Європейського Союзу»

«Моя любов до Батьківщини не примушує мене заплющувати очі на досягнення іноземців. Навпаки, чим більше я люблю Вітчизну, тим більше намагаюсь збагатити мою країну скарбами, здобутими не з її надр». Так сказав Вольтер, і ми не можемо не погодитись з його думкою. Щоб рухатись уперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. А ще – вивчати їхній досвід розбудови громадянського суспільства.

Українська молодь – за європейський вектор розвитку інтеграції держави. Україна бажає стати повноправним мешканцем давньоєвропейського дому і справедливо вважає, що має на це право. Своєю історією, географічним розташуванням і тим внеском, який наш народ зробив у континентальну справу впродовж багатьох віків свого існування та боротьби.

Сьогодні здобувачі освіти груп №16 та №21 разом з викладачем Ткаченко І.О. провели виховну годину під назвою «Історія створення Європейського Союзу», довели, що ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. Тепер би ще діяти, як європейці: послідовно, наполегливо і виважено, впроваджувати європейські стандарти життя, творити Європу у власній державі.

Сьогодні весь світ дивиться на нашу державу, сподіваючись, що високі стандарти духу реалізуються в конкретні справи, які піднімуть вагу і значення України у світі.

 

Виховна година національно-патріотичного спрямування

З метою вшанування подвигу Героїв російсько-української війни класними керівниками Орусь М.М., Ткаченко І.О. проведено виховну годину національно-патріотичного спрямування, під час якої ознайомили здобувачів освіти груп № 12,14,18,31 з матеріалами про повномасштабне вторгнення росії та з біографіями Почесних громадян Хмельницької міської територіальної громади, які загинули в російсько-українській війні.

Доземний уклін і вічна пам’ять полеглим бійцям, які віддали життя за незалежність Батьківщини. Ми їх будемо пам’ятати вічно за мужність, подвиг, проявлені в боротьбі за мир в Україні. Віримо, що єдність України, скріплена кров’ю незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

Тримаємо стрій

Все буде Україна

 

 

 

Виховна година до Дня Героїв Небесної Сотні

Виховна година до Дня Героїв Небесної Сотні для здобувачів освіти І та ІІ курсі, проведена класним керівником Ткаченко І.О. та здобувачами освіти групи № 18 «НЕБЕСНА СОТНЯ – ГЕРОЇ НАШОГО ЧАСУ».

Ми завжди будемо пам’ятати тих Ангелів, які тримають небо для нас – нашу Небесну Сотню.

Герої не вмирають!

Слава Героям!

 

 

 

 

 

"Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо"

У 2022–2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору-геноциду, а саме 26 листопада, у четверту суботу листопада. Інформаційна кампанія цьогоріч проходить під гаслом "Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо". Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення Голодомору-геноциду на теренах України Росія вчиняє новий геноцид – війною. Одвічний ворог нас знову намагається «денаціоналізувати» та упокорити, щоб не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності. По всій країні в ці дні проходять різного роду акції, виховні заходи, не став винятком і наш навчальний заклад .Класними керівниками Новак Наталією Іванівною та Ткаченко Іваном Олександровичем проведена виховна година «Пам’ятаємо .Єднаємося. Переможемо.»

 

 

 

І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Г. Шевченка

22.11.2022р в Хмельницькому професійному ліцеї відбувся І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Г. Шевченка. Здобувачі освіти І, ІІ  курсів виконували творчі завдання, використовуючи цитати із творів Великого Кобзаря.

Журі визначило переможців конкурсу:

І місце - Весна Мирослава 18 група

ІІ місце - Богданова Ганна 12 група

ІІІ місце - Мазуренко Єгор 26 група.

Щиро вітаємо переможців конкурсу, найкращих знавців творчості Тараса Шевченка і зичимо успіхів в подальших змаганнях!

 

 

 

 

 

День Гідності та Свободи

Україна – це територія гідності й свободи.

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян.Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

І сьогодні Україна, як і у 2004 та 2013 роках, знову відстоїть свої Свободу та Гідність, але на цей раз уже назавжди. В цей день по всій Україні проводяться різні заходи присвячені цій даті, в нашому навчальному закладі проведена виховна година «Україна- країна нескорених»класними керівниками Ткаченко І.О.,Гжегожевською А.Б.

 

 

 

 

 

Музей історії Хмельницького професійного ліцею

З 01.09.2020 р. у Хмельницькому професійному ліцеї  функціонує музей історії навчального закладу. Щодня триває робота працівниками закладу  та здобувачами освіти над поповненням матеріальної бази музею інформацією про минуле та сьогодення ліцею. Кожен має змогу послухати змістовну та цікаву екскурсію керівником музею Фурманчук Г.Й. Також на уроках громадянської освіти та історії України,здобувачі освіти доповнюють свої знання матеріалами  музею.

 

 

 

Тиждень швейних професій

  От і закінчився  Тиждень швейних професій у нашому ліцеї. Він був  насичений цікавими подіями, заходами, конкурсами, зустрічами.

7 листопада – організована фотозона, виставка робіт, учнівські стіннівки.

8 листопада - був  проведений відкритий урок  з виробничого навчання  з перевірки знань та вмінь учнів  першого курсу. Урок провела Сломінська О.А.

9 листопада  пройшов конкурс фахової майстерності серед учнів «Кращий за професією» . Вітаємо переможців !

10 листопада  в конференцзалі  ліцею була проведена лекція-презентація «Мода і стиль». Підготували  інформацію, показали відеофільми учні 38 групи Бацевич Крістіна та Томусяк Діана.

Також учні продемонстрували  авторські відеоролики свого бачення професії.

Одним з яскравих і емоційних заходів став конкурс «Швейні батли», де учні демонстрували швейні лайфхаки та дефілювали в одязі-трансформері.

11 листопада на підсумковій  конференції були вручені дипломи та подарунки переможцям та самим активним учасникам заходів.

 

.

 

.

 

.

 

 

 

Відкритий урок з української літератури.

  У Хмельницькому професійному ліцеї 02.11.2022 року було проведено відкритий урок з української літератури, присвячений 300-річю з дня народження Григорія Савовича Сковороди. Викладач Вербова Наталія Миколаївна разом із здобувачами освіти, групи № 21  професії "Кухар. кілінар борошняних виробів" мандрували стежками життєвої долі видатного українського філософа і письменника. Викладач виховувала повагу до надбань минулих поколінь, духовність та високу моральність на прикладі життя і творчості Г.С. Сковороди.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

Тиждень суспільних дисциплін та захисту України

 

  В рамках тижня суспільних дисциплін та захисту України в Хмельницькому професійному ліцеї відбулися різноманітні цікаві заходи. Здобувачі освіти проявили високу активність та показали хороші знання з історії та громадянської освіти в інтелектуально – розважальній грі «Найрозумніший». Юнаки та дівчата ІІ курсу мали змогу вдосконалити свої знання та вміння у наданні домедичної допомоги під час навчального заняття з тактичної медицини. Для здобувачів І курсу було проведено оглядову екскурсію в музеї навчального закладу «Історія Хмельницького професійного ліцею». Патріотична експозиція, присвячена випускникам та працівникам нашого навчального закладу, які захищали та захищають суверенітет та територіальну цілісність нашої держави привернула неабияку увагу в підростаючого покоління. Також учнівська молодь мала змогу висловити свою громадянську позицію під час виконання творчих робіт на тему «Мій голос проти війни».

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

 

.

 

 

Урок – гра «Інформатичний брейн-ринг»

Урок – гра «Інформатичний брейн-ринг» був проведений між учнями першого курсу 05.10.2022 року у рамках «Тижня математики та інформатики», викладачем  Якобчуком І.І.. Даний урок є актуальним на сьогоднішній день, оскільки дає змогу виявити знання учнів, їхню кмітливість, вишуканість, творчість, гнучкість знань. Такі уроки сприяють формуванню навичок логічного мислення, пам'яті та уважності учнів, підвищить інтерес до інформатики, як навчальної дисципліни, та як до системи знань з використання ІКТ у повсякденному житті.

 

 

 

 

 

Нагородження активних учасників тижня природничих дисциплін та інформатики

Бажаємо успіхів на шляху зміцнення знань і здобутків.
Вперед до нових вершин!

 

 

В рамках «Тижня суспільних дисциплін та захисту України», проведено інтелектуальну гру «Найрозумніший»

 

Єдиний урок звитяги «Сила Нескорених»

 

"Інформатичний брейн-ринг"

 

Всесвітній день безпечного Інтернету

 

Відкритий урок з предмету Громадянська освіта

 

 

Навчальні плани

Група №11

Група №13

Група №14

Група №16

Група №17

Група №18

Група №19

Група №21, 22

Група №23

Група №26

Група №28

Група №30

Група №32

Група №33

Група №36

Група №38

 

Посилання на "Блог лабораторії загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області"


Журнал предмету