Слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування. Електрогазозварник.


 Спеціальність «Слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування. Електрогазозварник»

Загальна характеристика професії

Кваліфікований робітник, який за допомогою електродугового та газового зварювання здійснює нероз’ємні з’єднання деталей машин, різноманітних металоконструкцій, зварює мости і щогли, електропередач, цистерни і котли, різноманітні трубопроводи. Виконує операції: розмітку, рубку, свердлить та нарізає різьбу. 
Виконує з’єднання за допомогою заклепок та зварки, регулює вузли та механізми газових апаратів, проводить їх випробування.

Організації та умови праці

  Зварювальник працює в різних галузях господарства: в будівництві, зв’язку, сільському господарстві, майстернях по ремонту автомобілів. Крім ручного зварювання вміє працювати на напівавтоматичних та автоматичних зварювальних машинах.

Професійно-кваліфікаційні вимоги

   Вивчає технологію зварювальних робіт з різними типами і марками металів та сплавів, електротехніку, безпеку зварювальних робіт, вміє підібрати необхідний електрод в залежності від якості і товщини металу, в разі необхідності зробити на плавку поношених поверхонь деталей машин.
Робітнику цієї професії необхідно добре знати будову електрозварювальної апаратури, умовні позначки швів на кресленнях, технологію зварювання та різання металу.

Психофізіологічні вимоги

    Ця професія потребує доброго зору, уваги, витримки, конструкторської уяви та технічної кмітливості. 
    Необхідні міцні знання з математики, фізики, хімії, креслення, знання законів електротехніки, основ опору металів.

 

 

 


Автор:

Всі новини