День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу


Географія геноцидів, які відбулися в XX ст., охоплює різні регіони світу, зокрема Україну. В умовах сьогодення, коли кримські татари, внаслідок анексії Кримського півострова Російською Федерацією, знову піддаються репресіям, увага всієї світової спільноти знову звернена до історичних процесів, які вже мали місце в історії цього багатостраждального народу і призвели до грубих порушень прав людини та масової загибелі депортованих кримчан. 18 травня відзначаться як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського  народу.  Кожного року у третю неділю травня Україна схиляє голови ще перед однією трагічною подією – Днем памяті жертв політичних репресій

«Велика чистка» 1937 – 1938 рр. охопила весь Радянський Союз і була спрямована на знищення реальних та уявних ворогів Сталіна, вселення в усі верстви населення страху та почуття незахищеності, рабської залежності та покори «великому вождеві».

21 травня у Хельницькому професійному ліцеї проводилася відкрита виховна година, присвячена цим трагічним подіям. Виховну годину підготував і провів викладач історії та правознавства Ткаченко І.О, а також учні 22 групи Севостянова М,  Томашевська В., учениця 26 групи       Гродська А.


Автор:

Всі новини