Кухар. Офіціант
З 1.09.2009 року в Хмельницькому професійному ліцеї, враховуючи вимоги ринку праці, відкрито професію «Кухар. Офіціант». Сьогодні клієнти хочуть, щоб відпочинок був якісним та сервісно-сучасним.
Учні з великим задоволенням опановують теоретичні та практичні навички професії, про що свідчить конкурсний набір на професію.
Офіціанти проходять практику у ресторанних комплексах нашого міста, з якими співпрацює ліцей, та переважна більшість випускників залишається там на постійне місце роботи. (готельно-ресторанний комплекс «Панський маєток», ресторан «Мисливський курінь», мережа пі церій «Мак-Смак» та інші)
Загальна характеристика професії
Обслуговує відвідувачів в ресторанах, кафе, інших закладах харчування. Виконує замовлення відвідувачів і отримує розрахунок за послуги. Прибирає після відвідувачів столи і заново сервірує їх. Несе матеріальну відповідальність за збереження посуду і виручку.
Організація та умови праці
Офіціант обслуговує споживачів у закладах харчування із складною сервіровкою столів, приймає замовлень від споживачів. Готує зал до обслуговування. Отримує посуд, прибори, білизну і здає їх після закінчення зміни. Прибирає столи. Здійснює попередню сервіровку столів залежно від виду обслуговування. Надає споживачам допомогу під час вибору страв і напоїв, рекомендує напої до страв, подає їх на столи. Розраховується із споживачами, виписує рахунок на бланку встановленої форми. Здає виручку в касу підприємства в установленому порядку. Обслуговує весілля, товариські зустрічі, вечори відпочинку, ювілеї тощо на підприємствах громадського харчування, на підприємстві замовника та вдома.
Професійно-кваліфікаційні вимоги
Повинен знати види обслуговування споживачів та сервіровки столів, що відображає національні особливості та тематичну направленість закладу харчування; види та правила сервіровки столів; форми та правила обслуговування туристів, урочистих та офіційних прийомів, нарад, конференцій, переговорів, з’їздів; види, призначення та вимоги до посуду, приборів, білизни, що використовуються; кулінарну характеристику, додержання послідовності подавання та відповідність асортименту вин та винно-горілчаних виробів стравам, що подаються; особливості харчування туристів; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, їх призначення та використання в технологічному процесі; правила етикету під час обслуговування споживачів; порядок розрахунків із споживачами за готівку та у безготівковому порядку; правила ведення обліку та здавання виручки.
Психологічні
до кандидатів
Для успішної роботи необхідні фізична витривалість, хороша координація рухів (на рівні усього тіла), розвинена зорова пам'ять, здатність розподіляти увагу і арифметичні здібності.
Автор: Хмельницький професійний ліцей